W dniu dzisiejszym rozpoczęła się runda wiosenna Ligi Okręgowej.Drużyna z Rudna swoje pierwsze... Czytaj więcej
Brakło kropki nad „i”
Mecze
autor: Adam Böhm
08-04-2014 16:11
W niedzielnym spotkaniu pierwsza drużyna Młodości w ramach dziewiętnastej serii gier podejmowała na własnym boisku wicelidera zabrzańskiej A Klasy! Podopieczni trenera Dariusza Sawickiego zremisowali z Carbo Gliwice 2:2. Nasi zawodnicy zaliczyli w niedzielne popołudnie udane spotkanie, po którym z pewnością pozostanie niedosyt. Punkt zdobyty z tak dobrą drużyną należy jednak uszanować, a remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem.

Niedzielny mecz dobrze rozpoczął się dla naszej drużyny. To Młodość prowadziła grę i przeważała na boisku. Bez spoglądania na tabele można było powiedzieć, że to zespół z Rudna jest wyżej w tabeli. Nasi zawodnicy zagrali agresywnie, co przyniosło pozytywne skutki, a cały zespół funkcjonował bardzo dobrze. Z minuty na minutę Młodość atakowała coraz groźniej, co w końcu musiało przynieść otwarcie wyniku. Dobrą prostopadłą piłkę zagrał Mirosław Nowak w kierunku Dariusza Sawickiego, który bez problemów pokonał bramkarza Carbo. Młodość po objęciu prowadzenie nie zamierzała odpuścić i za wszelką cenę próbowała podwyższyć prowadzenie. Niestety naszym zawodnikom brakowało zimnej krwi pod bramką rywali. Niewykorzystane okazje lubią się mścić i tak było też tym razem. Najpierw brak asekuracji i zdecydowania pozwolił Dawidowi Wiśniewskiemu z Carbo wyrównać. Cztery minuty później goście oddali kolejny cios. Po rzucie rożnym lepiej w naszym polu karnym odnaleźli się rywale i Dastin Bartoszewicz podwyższył na 2:1 dla Carbo. Tym samym Młodość roztrwoniła swoją przewagę z niemal całej pierwszej połowy, w której poza ostatnimi 5 minutami Młodość była lepszą drużyna.

Po tak nieudanej końcówce pierwszej połowy plan na drugą część spotkania mógł być tylko jeden! Zdobycie gola dającego remis, a później dalej granie swojej piłki. Nasi zawodnicy po pierwszej połowie wiedzieli, że w dniu dzisiejszym Carbo jest w ich zasięgu. Mimo to drugą połowa była już bardziej wyrównana z groźnymi akcjami w obie strony, ale dalej więcej z gry miała Młodość. Carbo skupiało się na obronie i kontratakach, Młodość musiała strzelić gola! I Tego dokonała! Tym razem to zawodnicy Młodości lepiej odnaleźli się w zamieszaniu w jedenastce. Po raz kolejny duży udział przy bramce miał Darek Sawicki, który minął rywali i posłał piłkę w kierunku dłuższego rogu bramki. Ostatecznie z najbliższej odległości piłkę do siatki skierował Marek Miesiączek. Po bramce Młodość miała jeszcze dużo czasu na kolejne akcje i bramki. Nasi zawodnicy do ostatniej sekundy starali się przechylić szalę na własną stronę, jednocześnie nie zapominając o obronie. Brakło szczęścia i spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym.

Młodości zwycięstwo należało się przede wszystkim za pierwsze 40 minut. Słaba końcówka pierwszej połowy niestety zdecydowała o podziale punktów w tym spotkaniu, podziale który wydaje się być sprawiedliwy patrząc na całe 90 minut!

Zapraszamy także do przeczytania relacji na stronie rywali (Kliknij tutaj)