W dniu dzisiejszym rozpoczęła się runda wiosenna Ligi Okręgowej.Drużyna z Rudna swoje pierwsze... Czytaj więcej
Wzloty i upadki
Mecze
autor: Adam Böhm
01-06-2015 20:12
Ostatnimi czasy rezerwy Młodości grały w kratkę. Pomimo wysokich porażek nie można powiedzieć o naszych zawodnikach, że oddali mecz, że nie walczyli. Wręcz odwrotnie! Postawa naszej drużyny jest godna naśladowania. Nie wszystko na boisku jednak układało się zawsze po myśli Młodości, a największym problemem był brak skuteczności. Patrząc na wyniki można pomyśleć, że Młodość była wyraźnie słabsza od rywali, to jednak tylko zgubne złudzenie.

Młodość II Rudno - Kłodnica Gliwice 3:4
W jesiennym meczu obu drużyn to nasz zespół miał rywalom coś do udowodnienia. Niestety historia lubi się powtarzać i tak samo jak jesienią przegraliśmy na własne życzenie, tracąc bezpieczną przewagę. Do przerwy Młodość wygrywała 3:1 kontrolując przebieg spotkania i wbijając rywalom do szatni dwie bramki. Niestety po przerwie popis na boisku w Rudnie dali sędziowie ... i to oni byli głównymi aktorami tego spotkania, a nie zawodnicy. Nasza stosunkowo młoda drużyna nie potrafiła prawidłowo odpowiedzieć na złe decyzje sędziów i ostatecznie dała sobie wbić jeszcze trzy bramki - przy dużym udziale sędziów. Sędziowanie miało wpływ na wynik meczu, jednak Młodość drugą połowę zagrała po prostu słabo, co z pewnością także wpłynęło na wynik meczu.

Ruch II Kozłów - Młodość Rudno 7:0
Pomimo pogromu jaki dostali nasi gracze w Kozłowie należą im się ogromne brawa! Młodość pierwszą połowę grała z rywalem wyrównany mecz, tracąc przypadkowo bramkę na początku spotkania. Nasza drużyna grała dobrze, ale znów nie umiała udokumentować tego bramką. Na drugą połowę na boisko nie wyszedł Patryk Nowara, który musiał zostać na I drużynę. Młodość grająca w 10 dostała szybkie dwie bramki i już było wiadome, że o punkty będzie ciężko. Jednak nasi zawodnicy się nie poddawali i przy wyniku 3:0 znów zaczęli atakować co przyniosło bramkę Kamila Brzozy! Młodość grała do końca ofensywnie nie zważając już na tracone bramki.

SPARING: KS Bojków - Młodość II Rudno 2:7
W środku tygodnia Młodość zagrała sparing z już pewnym spadkowiczem do C Klasy - drużyną z Bojkowa. Rezerwy na tle B-klasowego jeszcze przeciwnika były wyraźnie lepsze. Nasi zawodnicy grali na luzie, bez presji co znów pomogło uwierzyć w siebie i podnieść morale. Wygrany gładko sparing na pewno był potrzebny Młodości i pokazał jej potencjał na boisku.

Młodość II Rudno - Naprzód Łubie 1:0
Młodość podbudowana zwycięstwem w środku tygodnia z dużymi nadziejami przystępowała do niedzielnego spotkania na boisku w Rudnie. Pierwsze 45 minut to bardzo udana część spotkania naszych zawodników. Młodość starała się grać piłką i spokojnie rozgrywać akcje. Przynosiły one raz po raz zagrożenie pod bramką rywali, jednak znów brakowało skuteczności. Na szczęście piłka po strzale z dystansu Marcina Prochoty znalazła drogę do siatki i w Rudnie znów usłyszeliśmy głośne "Jeeeest!". Godny uwagi jest także fakt, że w pierwszej połowie rywale nie mieli pod naszą bramką stuprocentowej sytuacji. Druga połowa to już trochę gorsza gra Młodości, ale ciągle mecz był pod kontrolą naszej drużyny. Goście co prawda osiągnęli przewagę na boisku i groźniej zaczęli atakować, ale nie przyniosło to rezultatu w postaci bramki. Młodość wygrała u siebie notując wyraźny wzrost formy!