Razem już 3728 dni
W dniu wczorajszym odszedł od nas wieloletni kibic, członek zarządu, osoba dbająca o boisko i klub. ... Czytaj więcej
Archiwum
Carbo bez szans z Młodością
Mecze
autor: Przemysław Jóźwiak
02-10-2017 14:22
Młodość w niedzielne przedpołudnie udała się na spotkanie z Carbo Gliwice. Piękna, słoneczna pogoda oraz świetnie przygotowane boisko zwiastowało duże emocje w dzisiejszym meczu.

Nasza drużyna przyjechała z mocnym postanowieniem wywiezienia z Ostropy trzech punktów, tym bardziej, że początek sezonu dla dzisiejszych gospodarzy nie jest najbardziej udany.

Pierwszą okazję na otwarcie wyniku miał Mateusz Rewucki. Będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem lepszym okazał się ten drugi. Kilka chwil później po błędzie obrońców Carbo Mariusz Szal nie dał już szans bramkarzowi i wychodzimy na prowadzenie.
Później gra toczyła się w środku pola, żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć większego zagrożenia pod bramką przeciwnika. Było tak do 40. minuty. Mirek Nowak stanął oko w oko z bramkarzem Carbo i było 2:0. Upłynęły kolejne 2 minuty i prowadzimy juz 3:0. Mirek Nowak po rajdzie lewą stroną boiska precyzyjnie dośrodkował do Mateusza Rewuckiego, który strzałem głową kończy bardzo ładna akcję.
Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa przejdzie do historii, sędzia zawodów odgwizdał rzut wolny z 17 metrów dla Młodości. Prawdopodobnie zawodnik gospodarzy zagrał ręką. Tylko była to ręka z gatunku takich co widział tylko sędzia. Zdenerwowany bramkarz gospodarzy w niewybredny sposób powiedział sędziemu co sądzi o jego decyzji, i tak zakończył udział w tym spotkaniu schodząc z czerwona kartką. Zawodnicy Młodości w geście fair-play oddali piłkę gospodarzom.

Pierwsza połowa zakończyła się naszym prowadzeniem 3:0. Nasza gra była na pewno bardziej poukładana niż zawodników Carbo i efektem jest taki wynik.

Drugie 45 minut to próby gospodarzy zmniejszenia rozmiarów porażki, a nasza gra to kontry, które czterokrotnie zakończyły się golami. I tak w 64. minucie Mirek Nowak strzela drugiego gola w meczu. W 70. minucie nieśmiertelny Marek Miesiączek podwyższa na 5:0. Szóstego gola kompletując hat tricka zdobywa Mirek Nowak. W 87. minucie bo błędzie obrony honorowego gola strzelają gospodarze, a w 90. minucie wynik meczu ustala Darek Sawicki.

Na wyróżnienie na pewno zasługuje Michał Decker, który po dłuższym rozbracie z piłką wraca do pierwszego składu oraz zastępujący w bramce Pawła Zgodę Krzysztof Rygol, który popisał się dzisiaj kilkoma bardzo pewnymi interwencjami.

Link do strony z protokołem meczowym:
https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/mecz/ks-carbo-gliwice,lks-mlodosc-rudno,1698513.html