Razem już 3728 dni
W dniu wczorajszym odszedł od nas wieloletni kibic, członek zarządu, osoba dbająca o boisko i klub. ... Czytaj więcej
Archiwum
Zwycięstwo na początek wiosny!
Mecze
autor: Przemysław Jóźwiak
27-03-2018 09:40
W niedzielne słoneczne, ale bardzo wietrzne popołudnie do Rudna, po kilku miesiącach przerwy, wróciła ligowa piłka. Pierwszym naszym przeciwnikiem był Zryw Radonia. Zespół, który zawsze był drużyną dużo biegającą, agresywną i opierającą swoja grę na walce.

Na początku pierwszej połowy obie ekipy musiały przyzwyczaić się do warunków na boisku. Jak to bywa na początku wiosny boisko uniemożliwiało swobodne rozgrywanie piłki po ziemi. Były to warunki w których chyba lepiej czuł się Zryw. Nie zmienia to faktu, że to Młodość miała kilka okazji w pierwszej połowie na zdobycie gola. Zabrakło jednak albo odrobiny skuteczności, albo dokładnego ostatniego podania, albo też zawodnicy z Radoni uciekając do gry faul zatrzymywali naszych zawodników. Dobrze też miedzy słupkami spisywał się bramkarz gości. Na szczęście mamy w naszej drużynie niezawodnego Mirka Nowaka, który 35. minucie precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego otworzył wynik meczu. Zagrożenie ze strony gości to przede wszystkim stałe fragmenty gry.

Drugą połowę naszym zawodnikom przyszło grać pod silnie wiejący wiatr, który jak się później okazało miał duży wpływ na obraz meczu. Piłka jak bumerang wracała na naszą połowę. Goście nie potrafili stworzyć sobie zbyt wielu okazji do strzelenia bramki, ale cały czas było gorąco w okolicach naszej bramki. Młodość starała się odgryźć przeciwnikom kontrami. Jedna z nich w 57. minucie zakończyła się podwyższeniem prowadzenia. Kilka zagrań z pierwszej piłki po lewej stronie boiska, płaskie dośrodkowanie Sebastiana Prochoty z wysokości pola karnego, sprytne przepuszczenie piłki przez Mirka Nowaka do której dochodzi Kewin Zaczkowski i finalnie precyzyjne uderzenie tego ostatniego. Pod koniec drugiej połowy gra się zaostrzyła, sędzia musiał coraz częściej sięgać po kartki. A rozjuszeni zawodnicy gości mieli wielkie pretensje do sędziego. Jeden z nich w 75. minucie za obrazę sędziego został odesłany do szatni. W 87. minucie napastnik gości wykorzystał długie podanie w okolice 16. metra i zmniejszył rozmiary porażki. Ostanie minuty były nerwowe, na szczęści wynik już się nie zmienił i trzy punkty dopisujemy do naszego konta.

Podsumowując pierwszy mecz można śmiało powiedzieć, że lepszą drużyna w tym spotkaniu była Młodość. Gdyby tylko skuteczność była trochę lepsza to i wynik byłby bardziej okazały i końcówka meczu nie byłaby taka nerwowa. Pierwsze koty za płoty i jedziemy dalej. Już w najbliższą sobotę kolejny mecz w Rudnie. Naszym przeciwnikiem będzie Gwiazda Chudów.
Rekord SSA II
6:1
SRS Gwiazda II Ruda Śląska
sobota, 11.12.2021 godz.17:00