Razem już 3728 dni
W dniu wczorajszym odszedł od nas wieloletni kibic, członek zarządu, osoba dbająca o boisko i klub. ... Czytaj więcej
Archiwum
Zwycięstwo w derbach
Mecze
autor: Przemysław Jóźwiak
12-04-2018 09:26
W niedzielne popołudnie w Rudnie miejscowa Młodość spotkała się z drużyną zza miedzy- Amatorem Rudziniec. Mimo nie najlepszej postawy drużyny z Rudzińca w tym sezonie było to spotkanie derbowe więc licznie zgromadzeni kibice mogli liczyć na zacięte i ciekawe spotkanie.

Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami, przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. W pierwszych 30 minutach mimo naszej chaotycznej gry udało nam się stworzyć kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Niestety zawodziła skuteczność, albo dobrze spisywał się bramkarz Amatora. Pod naszą bramką działo się raczej niewiele, jednak w jednej sytuacji świetną interwencją popisał się Paweł Zgoda. W 39 minucie Młodość wyszła na prowadzenie- silne i precyzyjnie dośrodkowanie z prawej strony idealnie wykończył strzałem głową Mirek Nowak. Trzy minuty później było już 2:0. W zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym piłkę do bramki wpakował Przemek Józwiak.

Po 10 minutach drugiej połowy prowadziliśmy już 3:0. Po faulu w polu karnym sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Darek Sawicki i strzałem tuż przy słupku nie dał żadnych szans na obronę. Niestety kilka minut później rozmiary porażki zmniejszył Amator. Zaczęło się od rajdu prawą stroną boiska zawodnika z Rudzińca. Jego silne dośrodkowanie przeciął Dawid Rakoczy- niestety próba wybicia piłki skończyła się bramką samobójczą. Bramka ta pozwoliła uwierzyć gościom, że mecz jeszcze nie jest przegrany, niestety dla nich w 72. minucie idealnie dośrodkował Maik Manowski a Darek Sawicki strzałem głową zdobył 4 gola dla Młodości. Po kilku kolejnych minutach Darek Sawicki zdobył swojego trzeciego gola w meczu a 5 dla Młodości. I kiedy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się mecz goście odzyskali piłkę w naszym polu karnym i ustalili końcowy wynik meczu na 5:2.

Podsumowując spotkanie można powiedzieć, że mimo naszego zwycięstwa było to raczej słabe spotkanie w naszym wykonaniu. Drużynie gości należą się słowa uznania za walkę i determinację przez 90 minut meczu, niezależnie od wyniku. A kibicom dziękujemy za tak liczne przybycie na mecz!
KS Górnik Sosnowiec
6:8
Rekord SSA II
, 00.00.0000 godz.00:00