Razem już 3728 dni
W dniu wczorajszym odszedł od nas wieloletni kibic, członek zarządu, osoba dbająca o boisko i klub. ... Czytaj więcej
Archiwum
Lider za mocny dla Młodości
Mecze
autor: Przemysław Jóźwiak
29-05-2018 07:53
W 26. kolejce zabrzańskiej A-klasy Młodość Rudno zawitała do Pyskowic by zmierzyć się z liderem- Czarnymi. Najlepiej punktująca na wiosnę Młodość kontra lider zapowiadały spore emocje w tym spotkaniu.

Mecz rozpoczął się od przysłowiowego nokautu ze strony gospodarzy. W drugiej minucie po rzucie wolnym, wrzutce w pole karne i sprytnym strzale głową pyskowiczanie wychodzą na prowadzenie. Nie minęło 10 minut a gospodarze strzelają kolejną bramkę. Na domiar złego przez pierwsze 30 minut gra naszego zespołu była najdelikatniej mówiąc zła. Błędy, błędy, błędy… I to w każdym aspekcie futbolowego abecadła.

Ostatnie 15 minut pierwszej połowy wyglądało już lepiej. Akcje zaczęły się zazębiać, zaczęliśmy tworzyć sytuację pod bramką i zdobyliśmy lekką przewagę w posiadaniu piłki. Efektem tego była dynamiczna akcja Mariusza Szala, który będąc w polu karnym został sfaulowany. Karny bezdyskusyjny, którego na bramkę zamienił Mirek Nowak.

Na początku drugiej połowy Młodość próbowała przejąć inicjatywę, ale próby organizacji akcji pyskowicka defensywa rozbijała perfekcyjne. Mało było płynności w akcjach z obu stron. Nadeszła 60 minuta, w której goście przeprowadzili akcję, która powinna zakończyć się golem wyrównującym. Mirek Nowak po dośrodkowaniu Mateusza Rewuckiego minimalnie przestrzelił. Chwilę później Czarni przeprowadzili skuteczną akcję i zamiast 2:2 było 3:1.

Ta sytuacja podcięła skrzydła Młodości i mimo kolejnych prób, niestety nieporadnych, nie była w stanie zdobyć gola, a pyskowiczanie co chwilę nękali naszą obronę bardzo groźnymi kontrami. I tak właśnie padła ostania bramka dla gospodarzy. Na otarcie łez w doliczonym czasie gry przepiękną bramką z przewrotki popisał się Mirek Nowak, ustalając wynik na 4:2.

Podsumowując mecz należy pogratulować Czarnym bo w dzisiejszym meczu byli drużyną na pewno dużo lepszą od Młodości. Zagrali mądrzej, agresywniej, szybciej niż nasza drużyna. A my wglądaliśmy na ociężałych, bez pomysłu na grę i chyba nieobecnych… Mecz po prostu bardzo słaby w naszym wykonaniu. Czas na rehabilitację już w środę w Rudnie w meczu przeciwko Burzy Borowa Wieś.
KS Carbo Gliwice
4:2
LKS Tęcza Wielowieś
środa, 13.04.2022 godz.16:00